Hizmetlerimiz

İnşaat Malzemeleri

Mans Group olarak sektördeki yerimizi korumak, daha iyiye geliştirmek ve hedeflediğimiz noktaya ulaşmak için yarınların dünlerden daha iyi olacağının garantisini vermekteyiz.

İnşaat Malzemeleri

Yapı malzemeleri olmadan bir inşaatın tamamlanması mümkün değildir. İnşaat sürecinde dikkat edilmesi gereken en önemli noktalardan birisi, planlı ve disiplinli bir şekilde inşaat malzemeleri seçimidir. İnşaat malzemelerinin türü genellikle, oluşturulacak yapının proje mimarı tarafından belirlenir. Malzemelerin kalitesi, türü, adedi ve ebatları gibi özellikler önceden bilinmeli ve bu bilgilere göre yapı oluşumu başlatılmalıdır. Buna ek olarak malzeme seçimi sırasında kullanılacak inşaat malzemelerinin güvenli olduğu ve zarar verici materyaller içermediğinden emin olunması gerekir. Zarar verici malzemeler, içinde zararlı madde barındıran, iş güvenliği riski oluşturan ve tehlikeli atık içeren malzemeler olarak bilinir. Yapı malzemelerinin bu tür sakıncalı materyaller içerip içermediği, Malzeme Güvenliği Bilgi Formu ile kontrol edilebilir.
İnşaat işleri için farklı çeşitlerde yapı inşaat malzemeleri kullanılmaktadır. Kaba yapı malzemesi olarak da bilinen taş, kaya, kil, kum ve çakıl gibi malzemeler doğal olarak oluşup, binaların yapımında sıklıkla kullanılmaya devam etmektedir. Doğal yollarla oluşan malzemelerin yanı sıra insan eliyle üretilmiş birçok malzeme de bulunmaktadır. İki şekilde de yapı oluşumunun vazgeçilmezi haline gelen bu materyaller inşaat malzemeleri listesi içerisinde kategorilendirilir.