Blog

Blog

Eğitime ve gelişmeye önem veren Mans Group sektörle ilgili bilgileri sizlerle paylaşmaktadır.

Kaliteli Ahşap Oyun Evi

Ahşap oyun evi, ağaç oyun evi olarak da bilinen farklı modellerde üretimi yapılan küçük evlerdir. Bu tip evler, çocukların hayal güçlerinin kısa süre içerisinde gelişmesine katkıda bulunmaktadır. Aynı zamanda çocuklar evlerde güvenli bir biçimde oyun alanı yaratabilmektedir.
Devamı

PVC Kapı Kilidi Nasıl Açılır?

Esasen bu konuda anlatılmak istenen şey, PVC kapı kilidi konusudu
Devamı

Prefabrik WC-Duş Binaları

Şantiyelerin temel ihtiyaçlarından biri olan wc duş binaları işçi ve personel kullanımlarına uygun bir şekilde tasarlanmaktadır. Yatakhane binalarının yanında olabileceği gibi saha içinde günlük kullanıma uygun olarak ta yapılabilmektedir. Ayrıca şehir merkezlerinde, konserlerde, fuar ve panayır alanlarında saha wc si çalışmalarımız da bulunmaktadır. Her türlü kullanıma uygun hazırlanan wc duş binalarında hijyen ve dayanıklılığa önem verilmektedir.
Devamı

Prefabrik Yatakhane Binaları

İYİ BİR UYKU ZORUNLUDUR ! Prefabrike yatakhane yapıları şantiyelerde, fabrikalarda, sosyal tesislerde, askeri tesislerde, izci kamplarında vb mekanlarda uyuma ihtiyacının karşılanması için kullanılmaktadır. İyi uyumayan insan sabah kalktığında mutsuzdur, işe gitmek istemez, huzursuzdur, çevresi için stres oluşturur, üretkenliği azalır, yaşam kalitesi düşer!
Devamı

Prefabrik Yemekhane Binaları

Prefabrik yemekhane yapıları şantiyelerde, fabrikalarda, sosyal tesislerde, askeri tesislerde, açık hava ve diğer organizasyonlarda, belediye aş evleri vb. mekanlarda, yemek yeme ihtiyacının karşılanması için kullanılmaktadır. Aynı anda fazla sayıda kişinin içinde bulanacağı bu yapılar için konfor şartları çok önemlidir. Yemekhane içerisinde havalandırmanın, izolasyonun ve iç işleyişin doğru çözülmesi gereklidir.
Devamı

Prefabrik Yapılar Nasıl İnşa Edilir?

Prefabrik ne demek, prefabrik yapı nedir, ne gibi avantajlar sunar gibi soruların yanıtlarını bulduğumuza göre artık bu yapıların kurulum aşamalarını mercek altına alabiliriz. İçeriğimizin daha önceki başlıklarında da belirttiğimiz gibi prefabrik yapıların parçaları önceden fabrikada üretilir ve daha sonra montajlanacakları yere nakledilir.
Devamı

Prefabrik Yapıların Ne Gibi Avantajları Vardır?

Betonarme yapılardan aşina olduğunuz gibi yapı parçalarının inşaat alanında üretilmesi ve inşası, oldukça zahmetli bir süreç olup yüksek maliyetler de gerektirmektedir. Buna benzer şekilde yapının tamamlanıp kullanıma sunulması için yine uzun bir süre gerekir. Fakat prefabrik yapıların parçaları, talep doğrultusunda üretilip inşaat alanına getirildikten sonra birleştirilerek birkaç gün ila birkaç hafta içinde yapının tamamen teslim edilmesine önayak olmaktadır.
Devamı

Hatay - Antakya Çelik Ev (Prefabrik)

Son yıllarda prefabrik ve çelik konstrüksiyon ev ile benzer nitelikteki yapılara olan ilgi hızla artmış durumda hatta şöyle ki özellikle büyük şehirlerde yaşayan orta ve üst gelir grubundaki insanların tercihleri memleketlerinde bulunan araziler veya arsaları için hayallerindeki gibi bir prefabrik ev yaptırıyorlar diyebiliriz.
Devamı

Prefabrik Yapı Özellikleri Nelerdir?

Dünyanın hemen her yerinde prefabrik yapıların kullanıldığından içeriğimizin girişinde söz etmiştik. Türkiye’de de endüstriyel yapıların kayda değer bir kısmının prefabrik yapılardan oluştuğu savunulabilir.
Devamı

Prefabrik Ne Demek?

Köken olarak Türkçe olmayan prefabrik kelimesi, İngilizce’de “parçaları önceden inşa edilen” anlamını taşıyan “prefabricate” ifadesinden dolayı dilimize yerleşmiştir. Kelime anlamını tamamen karşılayan bu kavrama göre prefabrik yapıların parçaları, gerçekten de inşa sürecinden önce fabrika ortamında üretilmektedir.
Devamı

Hatay Prefabrik Ev

Hatay ilimize özel mimari tasarımlarda prefabrik evleri Türkiye'nin Dünya markası Mans Group güvencesiyle sunuyoruz. Mans Group prefabrik ev modelleri uzman mimar ve mühendisler kontrolünde estetik ve fonksiyonel kullanımda hazırlanmaktadır. Mans Group prefabrik hazır evler dört mevsim kullanıma uygun standartlarda Hatay ilimizin iklim koşuları da dikkate alınarak üretim yapılmaktadır.
Devamı

Prefabrik Ev Satın Almak İçin 10 Neden

Son yıllarda büyük talep gören prefabrik evler, betonarme evlerden uzaklaşmak isteyenler için iyi bir alternatif olmayı başarıyor. Her türlü konforu içinde barındıran ve kullanıcının isteklerine göre üretilen bu fabrikasyon yapılar, farklı yerleşim alanlarına kolayca uyarlanabiliyor. Ses ve ısı yalıtımı, çevre koşulları, yangın ve deprem önlemleri düşünülerek projelendirilen yapılar, tek ve çok katlı binalar olarak tasarlanıyor. Farklı kullanım amaçlarına ve yaşam tarzlarına uygun üretilen prefabrik konutlar, cazip fiyat seçenekleri sunarak ev sahibi olmayı kolaylaştırıyor. Tek katlı, villa ya da yalı gibi farklı mimari özelliklerle tasarlanan prefabrik evlerden bir tanesine sahip olmanız için birçok neden bulunuyor. Doğayla uyumlu bir prefabrik ev satın almanızı sağlayacak 10 nedeni dikkatlice inceleyebilirsiniz.
Devamı

Beton Prefabrik, Çelik Prefabrik ve Ahşap Prefabrik Arasındaki Farklar

Prefabrik evler üç farklı materyalden yapılmaktadır. Bunlar; beton prefabrik, çelik prefabrik ve ahşap prefabrik. Bu 3 ayrı prefabrik çeşidi arasındaki farklılıklar neymiş bir göz atalım.
Devamı

Çift Katlı Prefabrik Evler

Taşıyıcı sistem olarak hazırlanan ve cıvata somun bağlantılı olan çelik malzemeden yapılmış olan prefabrik evler tek katlı yahut iki katlı olarak üretilebilen evlerdir. Pano sistemi ile tasarlanmakta olan bu evler en, boy ve odanın boyutları açısından 125 santimetrenin katları şeklinde tasarlanmaktadır. Özellikle dördüncü derecede iklim kuşağında ve deprem bölgesinde kullanım için çok rahat bir kullanım sunan bu evler, yapıları açısından çok dayanıklı olduklarından ötürü özellikle ülkemizin her bölgesinde kullanılmaya uygun olmaktadırlar.
Devamı

Antakya'da İnşaat Yapımı

İnşaat sektöründeki büyümeyle birlikte ev alacaklar için alternatifler çoğalsa da arsa üzerine ev yapmak hala oldukça cazip geliyor. Kuşkusuz hazır eve göre en büyük avantajı, kişiye A'dan Z'ye istediği gibi bir eve sahip olma olanağı sağlaması.
Devamı

Hatay Dış Cephe Mantolama

Dış Cephe Mantolama, sadece ısı yalıtım değil, Ayrıca ses yalıtımı da sağlamaktadır. Dış Cephe Mantolama yönteminde kullanılan yalıtım levhası, ses yalıtımı konusunda da gayet başarılıdır.
Devamı

Hatay İnşaat Analiz Çalışması

İnşaat Analizi, bir birim inşaat imalatının yapılmasında gerekli olan rayiç ve alt analizlerin miktarları ile birlikte belirlenmesi işlemidir. İnşaat imalatları analiz çalışması gerektiren işlerdir yani inşaat imalatı birbirinden farklı bileşenleri olan birden fazla girdiden meydana gelir ve bunlar bir araya gelerek yeni bir imalat meydana getirir.
Devamı

Hatay'da Konferans Salonu Yapımı

İnsanların sürekli ziyaret ettiği ortak kullanım alanlarından biri olan konferans salonları sosyal yaşantımızda çok önemli bir yer kaplar. Hatay'da konferans Salonu alanında faaliyet gösteren Mans Group tamamladığı titiz çalışmalarla her geçen gün hizmet alanlarını genişletmektedir.
Devamı

Antakya Toplantı Odası Dekorasyonu

Toplantı Odası Dekorasyon Fikirleri, gün geçtikçe daha modern ve daha minimal bir tavır sergilemektedir. Yaşamın her alanında yer alan modern duruş, ofis dekorasyonlarında da kendini göstermektedir. Modern, sade ve doğru parçalardan oluşan bu tasarımlar, iş potansiyelini de arttırmaktadır.
Devamı

Cam Ürünlerin Bakımı Nasıl Yapılmalı?

Cam ürünlerin temizliği üzerindeki süslemenin yapısına bağlı olarak değişmektedir.Genellikle temizlik elde yapılmalıdır. Cam ürünlerin kırılma ihtimali çok yüksek olduğundan mümkün olduğunca iyi bir koruma gerekmektedir.
Devamı

Hatay Su Yalıtımı

Bir ev sahibi olmak herkesin hayalidir ve daha iyisi o evin temellerinin gözlerinizin önünde atıldığına şahit olmaktır . Ancak tüm yapılar için genel bazı su yalıtımı problemleri vardır ve bu problemler hayalinizde ki evin bir kabusa dönüşmesine neden olabilir.
Devamı

Hatay'dan Züccaciye İhracatı

Mans Group olarak Dubai'ye züccaciye ihracatımız başlamıştır. Züccaciye olarak yeniliklerimizi ve yatırımlarımızı devam ettirerek, önümüzdeki yıllarda da markalaşmak en önemli misyonumuz olacaktır.
Devamı

Hatay İnşaat

Mans Group olarak kuruluşumuzdan günümüze Ülke insanımızın sağlam ve konforlu yapılarda yaşaması için uğraşıyoruz. Çünkü yıllarca çalışıp sahip olduğunuz kazanımlarla sahip olduğunuzun evinizin gelecek nesillere kalmasını da hedefliyoruz.
Devamı

Isı Yalıtım Malzemeleri Nelerdir?

Bitişik yapı malzemelerinin ısı iletim direncini yükseltmek veya dışarıya kaçan ısının miktarının en aza düşürmek için kullanılan TS 825 ve Alman DIN 4108 normlarına göre ısı iletim katsayısı 0,060 kcal/mh oC değerinin altında olan malzemelere ısı yalıtım malzemesi, bu değerin üzerinde kalan malzemeler de yapı malzemesi diye adlandırılmaktadır.
Devamı

Depreme Dayanıklı İnşaat Malzemeleri

Türkiye’de yaşanan depremler ve büyük 1999 depremi sonrası, insanlarda konut projelerinin dayanıklılığı konusunda birçok soru işareti meydana geldi.
Devamı

Hatay Duvar İzolasyonu

Konutlarda kullanılan enerjinin büyük bir kısmı ısıtma ve soğutma amaçlı olarak tüketilmektedir.
Devamı

Riskli Yapı Bina Güçlendirme

Riskli binalar güçlendirilebilir mi? Riskli binalarda güçlendirme nasıl yapılır? Riskli binaların güçlendirilmesiyle ilgili aklınıza takılan tüm soruları yanıtladık. İşte riskli yapı güçlendirmesiyle ilgili merak edilenler;
Devamı