İnşaat Malzemeleri

Mermer Çeşitleri

Eviniz hayatınız boyunca en uzun zaman geçirdiğiniz alandır ve biz hayallerinizdeki evi yaratmanız konusunda sizin yanınızda olmak istiyoruz. İhtiyacınız olan bütün inşaat malzemelerine web sayfamızdan ulaşabilirsiniz.

Mermer Çeşitleri

Mermer; özellikle mimari projelere mükemmel görünümler kazandıracak olan bu öğeler muhteşem iç – dış yaşam ve çalışma alanlarına dönüşmektedir.
 
Öte yandan parlatılarak saydam görüntüler verilen mermerler, görsel yönden tüm yapılara mükemmel ve görkemli efektler kazandırmaktadır. Bu doğal taşlara birbirinden güzel renk kazanımlarını sağlayan öğelerse; talk, mika, grafit, demir, pirit, kuartz gibi madenlerdir. Yanı sıra silikat zengini mermer piroksenler ve amfiboller yeşil; grena ve vezüviyanit kahverengi; epidot, kontrodit ve sfen sarı gibi renklere de bürünebiliyor.
 
Oniks mermer türeviyse silisyum dioksit içeren kalsedon türevlerindendir. Bu taşın eski adıysa su mermeridir. Dünyada mermer taşları Paelezoik ve jeolojik dönemlerde oluşmuştur. Kimi zaman yer kabuğunun kmlerce derininde karşılaşılan mermer çeşitleri önemli yapı malzemelerindendir.