Aksesuar Barel

Eviniz hayatınız boyunca en uzun zaman geçirdiğiniz alandır ve biz hayallerinizdeki evi yaratmanız konusunda sizin yanınızda olmak istiyoruz. İhtiyacınız olan bütün inşaat malzemelerine web sayfamızdan ulaşabilirsiniz.

Aksesuar Barel

1)      Tüpten şifreli yapısı ve dolayısıylan maymuncukla açılamaması:
 
Şöyle ki, eski barellerin hepsinde anahtarın girdiği tüpün içinde tek yerden şifre var ve hırsızlar bunlara karşı şu anda maymuncuklarını geliştirmiş durumdalar. Bu maymuncuğu içeri sokuyorlar ve barelin içini bozarak mandalı çevirip kapıyı açabiliyorlar. Bu barel de bu soruna çözüm bulmak için çıkarıldı. Tüpün içinde üç yerden şifre bulunduğu için bu geliştirilen maymuncuklar bu bareli açamıyorlar. 
 
2)      Özel anahtar yapısı ve anahtarının kopyalanamaması :
 
Tabi bu tüpten şifreli yapısı anahtarının da özel  olmasına sebep oluyor. Bareli alınca göreceksiniz, anahtarın iki tarafının yanı sıra üst ve alt tarafında da özel şifreleri bulunuyor. Yani noktalı anahtar diye bildiğiniz barelin 4 tarafında da noktalar olduğunu düşünün. Şu anda alabileceğiniz kopyalamaya karşı en güvenli anahtar bu barelde, çünkü piyasada ham anahtarı bulunmuyor ve bu özel şifre sistemini kopyalamaları imkansıza yakın. Merak etmeyin içinden 5 adet anahtar çıkıyor.
 
3)      Barelin alt kısmındaki komple çelik takviyesi :
 
Bu da barelin diğer özelliği, alt kısmındaki özel alaşımlı çelik sayesinde barel kırılmaya karşı çok dayanıklı. Çelik dediğime bakmayın, çelik olsa kolayca kırılır. Bu madde özel alaşımı sayesinde çelikten daha esnek ve bu sebeple kırılmaya karşı daha dayanıklı. Hırsızların en çok kullandığı yöntemin bareli kırarak kendi barellerini koyup kapıyı açmaktır. İşte bu barel, bu yöntemi de bertaraf ediyor.
 
 
 
4)      Matkapla delinmeye karşı dayanıklı olması : 
 
Özel tüp malzemesi sayesinde matkapla delinmeye karşı da diğer barellere göre çok daha dayanıklıdır.  Gövdesinde delinmeye karşı çelik pimler bulunmaktadır, bu da matkapla delinmeye çalışılması durumunda muvakemet göstermesini sağlamaktadır.
 
 
 
5)      Anahtarın girdiği kısım küçük olduğu için maymuncukla açılmaya karşı güvenli olması : 
 
Bu da ilk özelliğiyle alakalı fakat farklı bir yönden de maymuncukla açılmaya karşı güvenlidir. Anahtarın giriş deliği diğer barellerden küçüktür, bu sebeple de piyasadaki barellerin giriş kısmına  girecek şekilde tasarlanmış  olan günümüz maymuncukları bu barele uymamaktadır.
 
Özetleyecek olursa maymuncukla açılmaya, matkapla delinmeye, kırılmaya ve anahtarının kopyalanmasına karşı tam güvenlik sunan bu barelle 4 ü 1 arada misali güvenlik sorununuzu çözmüş olacaksınız. Biraz pahalı diğerlerinden ama değer vereceğiniz ekstra paraya.