Su Pompası & Motoru

Eviniz hayatınız boyunca en uzun zaman geçirdiğiniz alandır ve biz hayallerinizdeki evi yaratmanız konusunda sizin yanınızda olmak istiyoruz. İhtiyacınız olan bütün inşaat malzemelerine web sayfamızdan ulaşabilirsiniz.

Su Pompası & Motoru

Bahçe işleri ve bahçe bakımı, özellikle geniş bir bahçeniz ve çokça ağacınız ya da bitkileriniz varsa ya da tarım işiyle uğraşıyorsanız ve bir anda pek çok ağacı birden sulamanız gerekiyorsa, oldukça emek isteyen uğraştırıcı işler olabilir. Bunun için özellikle bahçe sulama konusunda geliştirilmiş olan özel teknolojik bahçe sulama aletleri büyük fayda sağlayacaktır. Bu aletler arasında yer alan su pompası ve su motoru da bahçe sulama işlerinizi ziyadesiyle kolaylaştıracak.
 
Su Pompası Nedir?
Tarım alanlarının sulanması için yüksek miktarlarda su gerekir. Eğer tarımla uğraşıyorsanız ve meyve ve sebze bahçeleriniz varsa, ürünlerin bulunduğu bahçede bir de su kuyusu olması gerekir. Bu kuyudan su çıkarmak ve ürün alacağınız bitki ve ağaçları sulamak için ihtiyacınız olan alet bir su pompası olacaktır. Su çekme pompası, kuyudan su çekmek ya da bir yerde birikmiş olan suyu boşaltmak için kullanılabilir. Peki su pompası nasıl çalışır? Düşük basınç halinde bulunan suyu yüksek basınca taşımak için mekanik güç uygulayarak kaldırma kuvvetini devreye sokup maddeyi, yani buraya suyu, iterek çalışan su pompası çiftçilerin en büyük yardımcılarındandır.