Anahtar Priz

Eviniz hayatınız boyunca en uzun zaman geçirdiğiniz alandır ve biz hayallerinizdeki evi yaratmanız konusunda sizin yanınızda olmak istiyoruz. İhtiyacınız olan bütün inşaat malzemelerine web sayfamızdan ulaşabilirsiniz.

Anahtar Priz

Priz ve anahtarlar elektrik tesisat ve kontrol araçlarındandır. Aydınlatma araçlarının açılıp kapatılması ya da ışık gücünün kısılması ve artırılmasını sağlayan priz ve anahtarlar farklı tür ve özelliklere sahiptir. Estetik zevk de ihmal edilmeden üretilen, hem güvenlik hem de şıklık sunan yenilikçi ürünler son dönemde revaçta olsa da unutulmamalıdır ki priz ve anahtarlarda her şeyden önce güvenliğe dikkat etmek gerekmektedir.
 
Prizler topraklı, akım korumalı, kapaklı, çocuk korumalı, ışıklı şeklinde farklı çeşitleri bulunur. Anahtarlar ise ışıklı, adi (tekli), komütatör (iki lamba veya daha fazla grup için), vaviyen (bir lamba ya da lamba grubunu iki farklı yerden açıp kapatmak için), Dimmer (Ampulün ışık şiddetini ayarlamayı sağlar) şeklinde farklılık gösterir.  Öte yandan akıllı telefonlar, tabletler ve elektronik cihazların rahatça şarj edilebilmesi için üretilen USB şarjlı topraklı priz modelleri de ihtiyacınıza göre tercih edebileceğiniz seçenekler arasında yer alır.  Şarj kablonuz sayesinde şarj adaptörüne ihtiyaç duymadan elektronik cihazlarınızın şarj ihtiyaçlarını karşılayabilirsiniz.