Taşlama Makinesi

Eviniz hayatınız boyunca en uzun zaman geçirdiğiniz alandır ve biz hayallerinizdeki evi yaratmanız konusunda sizin yanınızda olmak istiyoruz. İhtiyacınız olan bütün inşaat malzemelerine web sayfamızdan ulaşabilirsiniz.

Taşlama Makinesi

Avuç taşlama makineleri kesim, çapak alma, parlatma ve taşlama gibi işlemler için kullanılır. Piyasada spiral olarak da bilinen taşlama cihazları normal boyutlarında yalnızca iki el ile kullanılabilirken, rahat ve kolay bir kullanım için daha minimal boyutlarda dizayn edilmiş cihazlara avuç taşlama denilir. Avuç taşlama cihazları tek elle kullanıma uygun olan cihazlardır. Su kullanmadan mozaik, metal, mermer ve benzeri malzemeleri taşlamak, yüzey çapaklarını alarak temizlemek ve kesme işlemlerini gerçekleştirmek amacıyla üretilir.
 
Metal sektöründe çalışıyorsanız veya kendinize ait bir atölyede metal ile ilgili işlerle uğraşıyorsanız, avuç taşlama makineleri işlerinizi büyük ölçüde kolaylaştıracak makinelerdir. Avuç taşlama makinesinin fonksiyonelliği sayesinde taşlama işlemlerinden kesme işlemlerine, çapak alma işlemlerinden polisaja kadar varan birçok işlem için bu makineyi kullanacaksınız. Yapacağınız işe uyumlu taş diskler ve aşındırıcı ürünler ile kullanıldığında, avuç taşlama makineleri performansları sayesinde her türlü işinizi büyük ölçüde kolaylaştırır. Avuç taşlama makineleri ile işlerinize başlamadan önce, yapılacak işleme ve çalışmanın gerçekleşeceği yüzeye uygun bir taş seçimi yapmalı ve seçtiğiniz taş diski makineye sıkarak sabitlemelisiniz. Avuç taşlama makineleri, kompakt gövde dizaynı sayesinde rahat bir tutuş noktası oluşturur ve oldukça pratik bir kullanım sağlar. Avuç taşlama makineleri spiral açılı dişliler sayesinde daha düşük titreşim oranı, daha düşük bir ses seviyesi ve oldukça uzun bir kullanım ömrüne sahiptir. Ayrıca birçok modelinde tek elle kullanım olanağı ve kullanıcının güvenliği için sürgülü açma kapma düğmesi bulunur. Avuç taşlama makineleri ile kesme işlemi yapılacaksa, kesilecek yüzeyin cinsine uygun olan metal, beton ya da mermer kesme taşları kullanılmalıdır. Taşlama disklerinin kullanımında dikkat edilmesi gereken en önemli şey, kullanılan diskin devir hızının avuç taşlama makinesi ile uyumlu olmasıdır. Avuç taşlama makineleri hobi amaçlı ve küçük çaplı ev işlerinde kullanılacaksa, motor gücü 650-750 watt arasında olan taşlama makinelerini tercih etmek yeterli olacaktır. Yalnız kesme değil, parlatma ve zımparalama işlemleri de gerçekleştirilecekse kullanılan ürünün motor gücü ortalama 1000 watt civarında olmalıdır. Maksimum iş güvenliği amacıyla mutlaka eldiven, gözlük ve önlük gibi iş güvenliği elemanlarını kullanmalısınız. Avuç taşlama makinesini kullanmaya başlamadan önce mutlaka spiral muhafazasını makinenize takmalısınız.