Kulak Tıkacı

Eviniz hayatınız boyunca en uzun zaman geçirdiğiniz alandır ve biz hayallerinizdeki evi yaratmanız konusunda sizin yanınızda olmak istiyoruz. İhtiyacınız olan bütün inşaat malzemelerine web sayfamızdan ulaşabilirsiniz.

Kulak Tıkacı

İşitme duyusu savunmasızdır ve gürültüye karşı korunması gerekir. İşitme kaybına aşırı sese maruz kalmak veya bazı hastalıklar neden olur. Kulaklarınızı düzgün bir şekilde korursanız, yüksek sesle müzik dinledikten sonra veya başka yüksek seslere maruz kaldıktan sonra oluşan çınlamayı da önleyebilirsiniz.
Ortamdaki rahatsız edici seslere karşı koruma sağlar.
  • Kulağın üst kısmına yukarıya doğru dikkatlice çekin.  Uç çıkıntı kenarının hepsini kulak kanalına oturtarak kulak tıkacını takın. 
  • Kulak tıkacını düzgün bir şekilde takın ve kulak tıkaçları kulağınızdayken her iki elinizle kulaklarınızı açıp kapatın ve açın. Kulak tıkaçları sesi uygun seviyede engellemelidir. Eğer kulak tıkacı uygun şekilde yerleştirilmemişse sessiz ortama çıkıp yeniden takın.
  • Dikkat: Kulak tıkacını döndürme hareketiyle yavaşça çıkartın. Ani hareketle çıkartılması kulak zarına zarar verebilir.